Wszystkie promocje


<<< powrót

07.01.2009

Olympus SP-590UZ: czołowy na świecie ultra-zoom. 26-krotny zoom i doskonała wszechstronność.

drukuj strone

Powiększ


Pojawia się nowy lider w kategorii kompaktowych ultra-zoomów: Olympus SP-590UZ. Wraz ze wspaniałym obiektywem będącym 26-krotnym szerokokątnym zoomem pokrywającym zakres ogniskowych 26-676mm*, aparat ten pozostawia konkurencję daleko w tyle. Począwszy od zbliżeń odległych obiektów aż po zdjęcia grupowe w pomieszczeniach, aparat ten podchodzi spokojnie do każdego tematu. Nie trzeba się również tak bardzo martwić tym, że poruszenie aparatem spowoduje rozmyty obraz na zdjęciu: ostry i wyrazisty obraz, oto co otrzymujemy dzięki Podwójnej Stabilizacji Obrazu. Aby mieć pewność, że zawsze wstrzelisz się w naturalny rytm akcji, model ten może poszczycić się trybem ultra szybkich zdjęć seryjnych, które są wykonywane z prędkością do 10 kadrów na sek.** Przeglądanie rezultatów na jasnym i wyrazistym ekranie 6.9cm/2.7” HyperCrystal II LCD stanowi prawdziwą przyjemność – nawet przy bezpośrednim świetle słonecznym. Dodajmy też, że choć SP-590UZ daje fotografującym całkowitą swobodę w pełni manualnej kontroli parametrów, to oferuje również wygodę automatycznego fotografowania. Aparat SP-590UZ ma trafić do sklepów na początku marca 2009.

Powiększ

PowiększOgromny potencjał i wszechstronność
Niezależnie od tego, czy fotografujesz w pomieszczeniach, na łonie przyrody, czy podczas wakacyjnej podróży SP-590UZ jest idealnym aparatem do fotografowania wszelkich scen, jakie będziemy chcieli zatrzymać w kadrze, i co ważne nie wymaga noszenia ze sobą ciężkiego sprzętu. Model ten – dzięki temu, ze wyposażono go w jasny, szerokokątny 26-krotny zoom optyczny (ekwiwalent ogniskowych 26-676mm w systemie małoobrazkowym) - sam jest w stanie fotografować obiekty ze znacznej odległości. Na trasie rajdu, możesz wykonać imponujące zbliżenia swoich ulubionych kierowców, by w ten sposób uczcić ich zwycięstwo – i nie musisz w tym celu zajmować pierwszych rzędów. Co więcej, szeroki kąt widzenia obiektywu daje możliwość skondensowania na jednym pełniejszego obrazu akcji. Natomiast opcjonalny telekonwerter TCON-17N wraz z pierścieniem adaptera CLA-11 sprawiają, że SP-590UZ uzyskuje niezrównaną moc powiększenia i długość ogniskowej aż do 1149mm*. Gdy dodamy do tego 5-krotny cyfrowy zoom, to łączny współczynnik powiększenia zyskuje fenomenalny współczynnik 130x czy – wyrażając to inaczej – długość ogniskowej 3380mm*.

 

Powiększ

Powiększ


Jednakże niebywała sprawność w zakresie zoomu, to nie jedyny powód do docenienia aparatu SP-590UZ. Zwłaszcza Ci, którzy oczekują od sprzętu szybkiego działania, docenią oferowaną przez SP-590UZ funkcję ultra szybkich zdjęć seryjnych: rejestrowanie do 10 kadrów na sekundę ** pozwoli Ci osiągnąć wspaniały efekt, gdy finisz wyścigu naprawdę zasługuje na zdjęcia! Natomiast w boksach mechaników fotografujący docenią możliwości trybu Super Makro, jakie zapewnia ten model. Pozwala on na rejestrowanie zbliżeń szczegółów już z odległości 1cm. 

 

Powiększ

Olśniewająca, wysoka jakość zdjęć
12 Megapikselowy SP-590UZ oferuje szeroką gamę funkcji poprawiających uzyskiwane rezultaty – i wzbogacających ogólny wydźwięk zdjęć. Podwójna stabilizacja obrazu kompensuje poruszenia aparatu przy naciskaniu spustu migawki umożliwiając uzyskiwanie ostrych zdjęć nawet przy fotografowaniu z bardzo długą ogniskową. Dodatkowo, Technologia Zaawansowanej Detekcji Twarzy rozpoznaje twarze osób w kadrze zapewniając ich doskonałą ostrość i ekspozycję, natomiast Technologia Kompensacji Cienia stanowi gwarancje optymalnego kontrastu na wykonywanych zdjęciach. W trybie Wielokrotnej Ekspozycji można nałożyć na siebie dwa zdjęcia tworząc w ten sposób kompozycję dwóch nachodzących na siebie kadrów. 

Natomiast Tryb Piękna automatycznie wygładza skórę fotografowanej postaci, dzięki czemu tonacja twarzy staje się bardziej gładka i olśniewająca. 

 

Doskonałą równowaga pomiędzy prostym użytkowaniem i kreatywną swobodą
Poza wyjątkowo prostym i komfortowym automatycznym fotografowaniem oraz gamą 18 programów tematycznych, aparat SP-590UZ oferuje także w pełni manualną kontrolę pozwalając na wszechstronne podejście do fotografowanego tematu. Tryby ekspozycji P/A/S/M sprawią, że poszukujący swobody kreatywnego podejścia do fotografowania będą usatysfakcjonowani. Dodatkowo, Podgląd Perfekcyjnego Ujęcia umożliwia fotografującym na podejrzenie efektów wprowadzonych ustawień bezpośrednio na ekranie LCD jeszcze przed wykonaniem zdjęcia. Co więcej, dostępne są liczne opcje ułatwiające perfekcyjne oświetlenie fotografowanych scen: poza wbudowaną lampą błyskową, SP-590UZ może też zdalnie sterować bezprzewodowymi lampami błyskowymi Olympus FL-50R oraz FL-36R – co otwiera przed użytkownikami całkiem nowe możliwości fotografowania. 

 

Powiększ

39 dostępnych wersji językowych sprawia, że menu aparatu będzie zrozumiałe dla każdego użytkownika. Natomiast korekcja dioptrii sprawi, że nawet osoby noszące okulary będą mogły wygodnie korzystać z celownika aparatu. Wykonane zdjęcia można zapisywać na kartach xD Picture Card, lub – dzięki znajdującej się w komplecie przejściówce – na kartach microSD. 

 

 

Aparat SP-590UZ trafi do sklepów na początku marca 2009.Aparat fotograficzny Olympus SP-590UZ – podstawowe cechy i funkcje:

 • Ogromny potencjał optycznego zoomu przy zachowaniu minimalnych wymiarów: 26-krotny szerokokątny zoom optyczny (26-676mm*) – począwszy od ekstremalnych zbliżeń akcji aż po rozległe scenerie, 130-krotna zmiana powiększenia przy zastosowaniu cyfrowego zoomu
 • Dzięki podwójnej stabilizacji obrazu możemy unikać rozmytego obrazu na zdjęciach spowodowanego poruszeniem aparatu (system łączy mechaniczną i cyfrową stabilizację obrazu)
 • By nie przeoczyć żadnej chwili – zdjęcia seryjne wykonywane z wysoką prędkością 10 kadrów na sek. **
 • Tryby ekspozycji P/A/S/M dla kreatywnej swobody fotografowania 
 • Interfejs HDMI™ dla przeglądania zdjęć na odbiornikach telewizyjnych HDMI 
 • 12 megapikseli dla wydruków nawet w formacie plakatowym
 • Zaawansowana Detekcja Twarzy rozpoznaje do 16 postaci w kadrze zapewniając doskonałą ostrość i ekspozycję twarzy. W połączeniu z Technologią Kompensacji Cienia sprawia, ze również inne partie zdjęcia są właściwie naświetlone.
 • 6.9cm/2.7” ekran HyperCrystal II LCD zapewnia jasny obraz nawet przy silnym świetle słonecznym oraz gdy patrzymy na monitor pod dużym kątem (230,000 punktów)
 • Wbudowana lampa błyskowa i bezprzewodowe sterowanie błyskiem z aparatu
 • Ożyw wspomnienia rejestrując sekwencje filmowe z dźwiękiem (do rozdzielczości VGA przy 30 klatkach na sekundę)
 • Kompatybilność z kartami xD-Picture Card oraz microSD 

* Odpowiednik ogniskowych dla formatu małoobrazkowego - 35mm
** W trybie 3.0 megapikseli
microSD jest znakiem handlowym SD Card Association

 

 Materiały do pobrania:

Informacja prasowa [Format: WORD]

SP-590UZ

Aktualności Produkty Pobierz Pasjonaci Serwisy

Aktualności

Nowości

Cennik

Marcin Dobas

E-M1 Service Plus

Promocje

Aparaty

Katalog

Jacek Kowalczyk

OM-D

RSS

Audio

Reklamy

Janusz Walczak

PEN

Akcesoria

Logotypy

Wacław Wantuch

Olympusclub.pl

Lornetki

Sebastian Kawa

Facebook

© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies